Jak dobrać do twarzy złote kolczyki?

Moda na biżuterie nie słabnie. Złote kolczyki wydają się ponadczasową klasyką, pasującą do każdej sytuacji. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż tak wiele kobiet na całym świecie posiada w swojej garderobie przynajmniej jedną parę takich ozdób. Dodaje ona blasku, podkreśla twarz czy wybraną stylizację. Sprawia, iż panie w różnym wieku czują się atrakcyjnie i modnie. Tradycyjne kolczyki koła są skromnym dodatkiem, a mimo wszystko przyciągają spojrzenia innych. Obecnie istnieje wiele ich rodzajów, które dopasowane do twarzy podkreślą naturalną urodę i kobiecy wdzięk. Jak je wybrać?

Na co zwrócić uwagę wybierając złote kolczyki?

Choć dla większości osób biżuteria jest jedynie dodatkiem, specjaliści od wizerunku podkreślają jej znaczenie również w akcentowaniu urody. Nawet na pozór proste, kolczyki w kształcie koła mogą eksponować charakterystyczne cechy twarzy bądź maskować jej niedoskonałości. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka szczegółów, by cieszyć się perfekcyjnym wyglądem. Gdy mowa o złotych kolczykach dobrze pamiętać, iż klasyczny materiał bez dodatkowych dodatków sprawdzi się zawsze. Niezależnie od kształtu kolczyków, pasują one zarówno do kobiet o ciemnej karnacji, jak i jasnej cerze. Maleńkie kuleczki czy też długie proste zwisy cieszą się nieustanną popularnością. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku najmodniejszego wzoru, jakim są koła.

Czy złote kolczyki w kształcie kół pasują do każdej twarzy?

I tak i nie. Kształt koła czy owalu determinuje wygląd całej twarzy. W najlepszej sytuacji znajdują się panie, które mają dość regularne rysy i owalny kształt twarzy. Mogą one bowiem nosić zarówno drobne ozdoby, jak i ogromne kolczyki przeznaczone na specjalne okazje. Drobne modele biżuterii sprawdzą się doskonale przy kobietach o rysach ostrych, wyraźnie zarysowanych. Delikatne kółeczka w kolorze złota fantastycznie odwrócą uwagę od tego, co najbardziej widoczne – szpiczastego podbródka. Taki zabieg nie tylko doda uroku, ale również sprawi, że cała twarz będzie wydawać się subtelniejsza.

Rekomendowane artykuły