Jak wycenić biżuterię?

Prawidłowa wycena biżuterii może być czasem bardzo trudna. Dzieje się tak za sprawą tego, że na cenę biżuterii wpływa bardzo wiele czynników, które trzeba brać pod uwagę. Jest to między innymi aktualna cena metali szlachetnych, z których konkretna biżuteria została wykonana. Przeważnie dzieje się tak, że ceny metali fluktuują na przestrzeni czasu. W ciągu roku cena złota, srebra czy platyny może się wahać nawet o kilkadziesiąt procent. To samo dotyczy kamieni szlachetnych, które często są wykorzystywane do zdobienia biżuterii.

Jak można wycenić biżuterię?

Podczas wyceniania biżuterii trzeba brać pod uwagę również inne aspekty. Najpierw należy ustalić, czy produkt jest sprzedawany jako tak zwany złom, czy jako cała biżuteria. Jest to bardzo istotne, gdyż złom trafia w całości do przetopienia jako surowiec wtórny i jego cena jest stosunkowo niska. Cena dobrze zachowanej biżuterii, która trafi do ponownej sprzedaży, jest zaś zupełnie inna. Wycena biżuterii, która jest dobrze zachowana, może być taka, że jest ona warta tyle samo lub więcej, niż gdy była nowa. Jednak należy pamiętać, że aby tak się stało, jej stan musi być perfekcyjny. Jeśli taki nie jest i biżuteria będzie wymagała poprawek złotnika, cena radykalnie spadnie.

Zapraszamy na https://artar.eu/bizuteria.

Jaka jest wycena biżuterii na rynku wtórnym?

Prawidłowa wycena biżuterii może być trudna również ze względu na to, że nie wiadomo gdzie trafi do sprzedaży. Rynek wtórny charakteryzuje się swoimi prawami i używane produkty jubilerskie nie są aż tak wiele warte, podczas gdy nowe, właściwie nie tracą na wartości, gdyż są to produkty uniwersalne, które nie niszczeją, gdy nie są używane. Wycena biżuterii najlepiej powiedzie się, gdy przeprowadzi ją doświadczony jubiler.

Rekomendowane artykuły