Jakie narzędzia niezbędne do wykonywania zabiegów chirurgicznych?

Chirurgia jest jedną z dziedzin medycyny. W czasie wykonywania operacji i zabiegów chirurg potrzebuje wielu narzędzi.

Jakie narzędzia dla chirurgów oferują dostawcy?

Stosowane w zabiegach i operacjach narzędzia chirurgiczne są niezbędnym wyposażeniem zarówno gabinetów chirurgicznych w przychodniach, jak i sal operacyjnych. Asortyment narzędzi chirurgicznych jest niezwykle mocno rozbudowany. W ofercie firm specjalizujących się w produkcji i dystrybucji tych narzędzi dostępne są instrumenty chirurgiczne, które przeznaczone są dla:

  • chirurgii ogólnej;
  • ortopedii;
  • chirurgii naczyniowej;
  • kardiochirurgii;

W ofercie dostępne są zarówno klasyczne, jak i nowoczesne narzędzia dla chirurgów. Wszystkie wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej chirurgicznej bądź tytanu.

Jakie narzędzia chirurgiczne wykorzystywane są podczas zabiegów i operacji?

Bezpieczne wykonanie zabiegów i operacji chirurgicznych zapewniają odpowiednie, wysokiej jakości narzędzia. Wśród narzędzi chirurgicznych będących na wyposażeniu sal operacyjnych są między innymi: kleszcze chirurgiczne, zaciski naczyniowe, haki i rozwieracze chirurgiczne. Wśród narzędzi ortopedycznych wyróżnia się między innymi: podważki kostne (są wśród nich także podważki do operacji biodra małoinwazyjnymi metodami), młotki ortopedyczne, dwustronne łyżeczki kostne typu Volkmann niezbędne przy oczyszczaniu kości i ran, śrubokręty ortopedyczne, narzędzia niezbędne przy wykonywaniu operacji cieśni nadgarstka.

Narzędzia dla kardiochirurgii – kiedy są stosowane?

Kategoria narzędzia dla kardiochirurgii obejmuje narzędzia, które są niezbędne nie tylko do wykonywania zabiegów operacyjnych serca i naczyń krwionośnych. Wśród tych narzędzi wyróżnić można także te, które są przeznaczone do operacyjnego leczenia wad wrodzonych i urazów narządów klatki piersiowej z wyłączeniem serca.

Wszystkie narzędzia chirurgiczne wykonane są ze stali chirurgicznej lub tytanu. Najbardziej specjalistyczne narzędzia obejmuje kategoria instrumentów chirurgicznych przeznaczonych dla wąskich specjalności: kardiochirurgii i torakochirurgii.

Rekomendowane artykuły