Kiedy wynająć rusztowanie budowlane?

sferrario1968 / Pixabay

Przy budowie oraz wykończeniu niemal każdej nieruchomości niezbędnym narzędziem budowlanym są rusztowania. Wyglądają one, jak rurki i deski. Połączone ze sobą tworzą konstrukcję. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, a dokładniej z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury rusztowanie jest tymczasową konstrukcją roboczą, która pozwala na pracę robotnikom na danej wysokości. Utrzymuje na wysokości pracowników, materiały oraz sprzęty budowlane.

Największe zastosowanie rusztowania znalazły w budownictwie: w nowych budynkach oraz przy renowacji już istniejących. Będą potrzebne przy pracach związanych z elewacją oraz dachem. Wśród prac tych znajduje się: docieplenie budynku, prace termomodernizacyjne, tynkowanie, szpachlowanie, malowanie i inne. Rusztowanie pomaga dostać się do miejsc, do których w naturalny sposób człowiek nie dociera. Rusztowanie budowlane składa się zazwyczaj z metalowych rurek i kładek drewnianych. Skonstruowane są w taki sposób, aby były stabilne. Należy podkreślić, że rusztowanie montuje się wyłącznie do potrzebnej wysokości. Wyróżniono rusztowania fasadowe, przejezdne aluminiowe oraz warszawskie.
Jeżeli chcesz wynająć rusztowanie, zgłoś się do : www.ostap.pl.

Niektóre firmy budowlane posiadają rusztowanie. Inne muszą je wynająć, aby wykonać daną pracę na wysokości. Wynajem rusztowań to koszt liczony od doby. Ponadto, cena wynajmu i montażu zależy od ilości, konfiguracji, rodzaju zastosowanego sprzętu oraz sezonu. Najlepiej wynająć ten sprzęt od firmy, która zajmuje się profesjonalnym montażem. Niektóre przedsiębiorstwa wynajmują rusztowania na minimalny okres (np. od 10 dni).