Koncentrat osocza bogatopłytkowego – zastosowanie

madamelenamazur / Pixabay

Medycyna estetyczna, w czasach obecnych, to zabiegi, wpływające na zatrzymanie, a przynajmniej spowolnienie uciekającego czasu. Powstało wiele klinik zajmujących się poprawianiem urody i cofaniem zmian na skórze, wywołanych starzeniem się komórek. Podczas stosowania zabiegów upiększających i odmładzających, wykorzystuje się przeróżne substancje chemiczne jak Botox, kwas hialuronowy czy silikon, lub też stosuje się pobrane od pacjenta osocze bogatopłytkowe.

Co to jest osocze bogatopłytkowe

Jest to preparat krwiopochodny, z podwyższoną ilością płytek krwi, pochodzący z pobranej u człowieka krwi obwodowej. Używa się go do ostrzykiwania miejsc zmienionych chorobowo . Ta metoda, znana jako „wampirzy lifting”, z powodzeniem jest stosowana od trzydziestu lat w okulistyce, ortopedii czy chirurgi, a w medycynie estetycznej przyjęła się na początku dwudziestego pierwszego wieku.
Ze względu na wysoką sterylność preparatu, oraz faktu że pochodzi on z krwi pacjenta, nie ma ryzyka powstania uczulenia na jakikolwiek składnik.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego

Zastrzyki z preparatu z osoczem bogatopłytkowym najczęściej stosowane są w kosmetologii w celu rewitalizacji skóry. Wstrzykuje się go osobom o bardzo wysuszonej i napiętej skórze, wrażliwej na wiatr i niską temperaturę, z widocznymi bliznami po wysypkach, lub trądziku, a także ze zmarszczkami. Ostrzykiwanie powtarza się kilka razy, do uzyskania zadowalającego efektu.

Inne dolegliwości leczone preparatem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe stosowane jest również w:

– przyśpieszeniu gojenia podrażnień po zabiegach laserowych,
– urazy mięśni szkieletowych, ścięgien i wiązadeł,
– urazy stawów,
– stany zapalne kości,
– przyspieszanie procesu gojenia się tkanek miękkich. a także leczenie
owrzodzeń w przebiegu trądu,
– leczeniu łysienia i innych.

Preparat jest koncentratem, więc jego działanie jest szybkie i skuteczne.

Koniecznie odwiedź stronę Mezoterapia.pl i dowiedz się więcej.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*