Środki finansowe na udany wypoczynek

Nie tylko w okresie wakacyjnym wypoczynek czy urlop oznacza dodatkowe koszty i wydatki dla rodziny lub singli. Spędzanie czasu wolnego, zwłaszcza w bardziej kreatywny czy aktywny sposób, wymaga nakładu czasu i pieniędzy, a w przypadku urlopów i poważniejszych wakacyjnych planów niekiedy niezbędny jest bardzo solidny budżet.

Nie dziwi więc, że wakacje obok świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku najbardziej gorący okres w branży pożyczkowej. Chętnych na mniejsze i większe wsparcie finansowe z zewnątrz nie brakuje, a pożyczka na wakacje to specjalność dzisiaj już nie tylko banków komercyjnych i międzynarodowych korporacji finansowych, ale także lokalnych prywatnych pożyczkodawców i firm pożyczkowych działających online.

Rynek pożyczek wakacyjnych

Pożyczkodawcy sami bardzo aktywnie bombardują byłych, obecnych i potencjalnych klientów wiadomościami o już przyznanej pożyczce, do której otrzymania wystarczy dosłownie jeden krok. Rzeczywiście proces weryfikacji klienta jest dzisiaj na tyle uproszczony, że pożyczka na wakacje może zostać przyznana w mniej niż pięć minut i to nawet w przypadku klienta, który wnioskuje po raz pierwszy z daną firmą i nie był w przeszłości weryfikowany, a jego dane osobowe i finansowe są wprowadzane do systemu po raz pierwszy.

Korzystna wakacyjna oferta

W okresie zwielokrotnienia akcji promocyjnych, jak właśnie przed wakacjami, kapitału na rynku pożyczek pozabankowych jest jeszcze więcej, więc o wiele łatwiej spełnić można wszystkie kryteria formalne i finansowe, które nałoży na siebie dany pożyczkodawca. Wzięcie pożyczki przed wakacjami powinno być jednak zawsze poprzedzone porównaniem oprocentowania, aby uniknąć wyboru zbyt kosztownej opcji.

Rekomendowane artykuły