Usługi informatyczne

Technologia wielkimi krokami wkracza powoli do każdej dziedziny życia, a co za tym idzie również do biur, urzędów oraz różnego rodzaju przedsiębiorstw. Korzystanie z komputera czy laptopa to obecnie standard, podobnie jak różnego rodzaju oprogramowania. Jednak kiedy nowoczesny sprzęt staje się codziennością, tam wcześniej czy później potrzebny będzie serwis.

Podstawowe zalety usług informatycznych świadczonych przez firmy zewnętrzne

Niewątpliwą i podstawową zaletą takich usług, na którą większość przedsiębiorców zwraca ogromną uwagę jest utrzymanie kosztów dostosowanych do potrzeb. Firma informatyczna taka jak Exigo, pracuje jedynie wtedy, kiedy występuje jakaś awaria czy wymiana sprzętu. Ponadto większość firm oferuje kompleksowe usługi informatyczne – jeden pracownik w firmie nie posiada tak rozległej wiedzy jak cały zespół informatyków zatrudnianych przez firmę zewnętrzną. Bardzo istotny jest również fakt, że taka firma świadczy usługi całodobowe, więc w razie jakiejkolwiek awarii bez problemu pojawi w firmie w ciągu kilku minut.

Najczęstszy zakres usług informatycznych

Outsourcing usług informatycznych najczęściej świadczy poniższe usługi:
– helpdesk czyli wsparcie dla użytkowników i usuwanie bieżących awarii,
– administracja środowiskiem serwerowo-sieciowym,
– udostępnianie zewnętrznej infrastruktury,
– serwis sprzętu,
– wymiana sprzętu w razie awarii,
– zarządzanie pocztą,
– zarządzanie procesami IT,
– doradztwo i zarządzanie dokumentami,
– prowadzenie audytów.

Outsourcing usług informatycznych oznacza bezpieczeństwo

Coraz więcej firm korzysta z outsourcingu usług informatycznych nie tylko po to, aby ograniczyć koszty prowadzenia firmy, ale ponieważ jest to bezpieczna meta zapewniająca wysoki komfort pracy większości pracowników.

Rekomendowane artykuły