Zasady autoprezentacji

Jakikolwiek kontakt z większą grupą obcych osób jest dla nas niekomfortowy. Nie wspominając już o wystąpieniach publicznych, których część osób panicznie się boi. Czemu tak się dzieje? Odpowiedź jest bardzo prosta, nikt nie przygotował nas to tego, aby przemawiać publicznie, więc tego nie potrafimy. A jeśli czegoś nie umiemy, to nie ma możliwości, abyśmy poczuli się swobodnie?

Aby temu zaradzić, odpowiemy sobie dziś na proste pytanie, jak dobrze się prezentować? I tutaj trzeba poruszyć kilka podstawowych kwestii. Pierwszą jest wygląd. Wiele osób ma na jego punkcie kompleksy. Bo nos nie taki, usta za wąskie, biodra za szerokie. Wszystko to bzdury, nie ma naprawdę powodów, aby bać się, mówić do ludzi, tylko dlatego, że nie podoba się nam nasze ciało. Jeszcze, kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że większość społeczeństwa ma kompleksy związane z wyglądem, może okazać się, że jeśli wszyscy je mają, to tak naprawdę nie ma ich nikt, prawda? Kolejną ważną rzeczą jest to, aby nie przejmować się podczas wystąpień błahymi sprawami, takimi jak przejęzyczenie. Większość osób puści to i tak mimo uszu.

Reasumując, strach przed występowaniem związany jest z wieloma czynnikami, jednym z nich może być wygląd, z którego nie jesteśmy do końca zadowoleni.

Rekomendowane artykuły