Dlaczego świadomość marki jest ważna?

poziomy diltsa

Jednokrotnie na pewno wykorzystywaliście najróżniejsze metody marketingowe, aby tylko jeszcze lepiej wypromować swoje produkty lub usługi. Czy jednak zawsze koncentrujemy się na tych rozwiązaniach najbardziej trafionych? Niejednokrotnie na chybił trafił wybieramy bardzo różne sposoby kreowania wizerunku albo produktów. Nie wszystkie jednak będą się sprawdzały. Taka strategia musi być bardzo szczegółowo przemyślana i opracowana. W przypadku każdego produktu może to być przecież całkiem inny scenariusz. Kluczowa jest, chociażby spójność wizerunkowa, produktów, które mają zainteresować twoich klientów lub kontrahentów.

Dlaczego poziomy Diltsa są ważne?

Całkiem serio obecnie niemal wszyscy przedsiębiorcy traktują hasła takie jak marketing i promocja. Wiele się zmieniło w ciągu ostatnich lat i nie ignorujemy już na przykład konieczności wykorzystania reklamy wielkopowierzchniowej, czy też internetowej. Nie ma zresztą większego znaczenia, czy masz jednoosobową działalność gospodarczą, czy też reprezentujesz dużą korporację. Twój biznes musi być zawsze bardzo dobrze rozpoznawalny w przestrzeni publicznej. Dlatego coraz częściej rekomenduje się wykorzystanie takich rozwiązań kreowania marki jak na przykład poziomy Diltsa. To właśnie dzięki temu można zagwarantować sobie bardzo wysoki poziom spójności wizerunkowej. Ten swoisty bardzo popularny model bazuje na piramidzie najważniejszych elementów.

Co przewiduje piramida wizerunkowa?

Jeżeli więc zdecydujesz się już na stworzenie bardzo spójnego wizerunku, to przede wszystkim wykorzystując ten model, musisz zwrócić uwagę na czynniki takie jak – Co? – więc chodzi tu o zachowania i fakty, które dotyczą Marki. Ważne jest na przykład to, czym zajmuje się firma. Kolejny poziom to – Jak? – no i są umiejętności, czyli skuteczne działanie – Dlaczego i po co? – to 3 poziom, a więc wartości. 4 poziom to – Kto? – oznacza, kim jesteście. Może wynalazcami albo ekspertami lub biznesmenami. – Jaki to Wszystko ma sens? – 5 poziom, a więc misja lub wizja.

Rekomendowane artykuły