Techniczne parametry idealnych rolek

Jazda na rolkach okazała się hitem – w ciągu ostatnich kilku lat zyskała na jeszcze większej popularności. Zanim jednak kupisz nowe łyżworolki, musisz zastanowić się, jak je wykorzystać jak najlepiej. Jazda na rolkach to doskonały sposób na relaks podczas ćwiczeń, czy to rekreacyjnie, czy zawodowo. Rolki nadają się do wielu zajęć i tylko od Ciebie zależy, do czego je wybierzesz.

Na co zwrócić uwagę wybierając rolki?

Przede wszystkim musisz określić jaki rodzaj rolek Cię interesuje, a następnie ustosunkować się jeśli chodzi o rozmiar kół i twardość, rozmiar buta, ogólny stosunek ceny do jakości, sprawdzić czy będą Ci potrzebne sny do rolek, jaki preferujesz materiał i inne parametry.

Polecamy – https://freeskate.pl/k/akcesoria-do-rolek/szyny-plozy-do-rolek/.

Szyny do rolek, łożyska i inne parametry

Płoza to kolejny atrybut wpływający na styl jazdy na rolkach. Dłuższa płoza nadaje się do przejażdżek wytrzymałościowych, krótsza – pozwala lepiej kontrolować rolki. Jakość płozy zależy od tego, z jakiego materiału jest wykonana – aluminium lub tworzywa sztucznego. Płozy aluminiowe są bardziej wytrzymałe niż plastikowe i mogą wytrzymać większe uderzenia. Tak samo jeśli chodzi o szyby do rolek wykonane z różnych materiałów. Dalej są łożyska które wpływają zarówno na szybkość, jak i jakość jazdy na rolkach. Większość łożysk na rynku jest oznaczona liczbą nieparzystą w skali ABEC. Oznacza to precyzję produkcji łożysk. Im wyższa liczba, tym precyzyjniejsze są łożyska. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest sposób mocowania płozy do buta. Droższe modele są mocowane za pomocą śrub, co ułatwia ich czyszczenie. Droższe rolki mają płozy przymocowane nitami, a najtańsze modele są klejone lub bezpośrednio kształtowane jako część rolki.

Rekomendowane artykuły