Jak podsłuchiwać przez ścianę?

Wszechobecnie obecna inwigilacja jest dzisiaj tak powszechna, że każdy zdaje sobie sprawy z możliwości łatwego założenia podsłuchu. Dotyczy to mikro kamer albo dyktafonów, które można zamontować właściwie wszędzie, gdyż ich gabaryty pozwalają na bardzo łatwe zakamuflowanie sprzętu. Podsłuchy są jednak jeszcze bardziej rozwinięte, a ostatnie dekady pozwoliły wprowadzić na rynek profesjonalne urządzenia przeznaczone do podsłuchiwania przez ścianę. Są to bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia bazujące na wychwytywaniu wibracji docierającej do ściany i konwertowaniu ich na normalny dźwięk. Co prawda taki sprzęt jest dedykowany raczej dla profesjonalistów, jednak ceny podobnych urządzeń tego typu nieznacznie przekraczają tysiąc złotych, jeśli chodzi o podstawowe modele. W praktyce oznacza to, że są dostępne właściwie dla każdego, a posługiwanie się nimi wcale nie jest trudne.

Jak działają podsłuchy sejsmiczne?

Działanie podsłuchów sejsmicznych jest w swojej zasadzie stosunkowo proste. Urządzenie wychwytuje mikro wibracje, które docierają do ściany budynku i rozchodzą się po niej. Membrany takich urządzeń są na tyle czułe, że mogą bez problemu wychwytywać wibracje nawet w ścianach o grubości kilkudziesięciu centymetrów. Nie istnieją zbyt duże ograniczenia podczas podsłuchiwania w ten sposób, gdyż membrany z powodzeniem wyłapują wibracje ze ścian ceglanych, drewnianych i betonowych. Takie drgania są wzmacniane nawet o kilkadziesiąt tysięcy razy, co pozwala na swobodne podsłuchiwanie, nawet jeśli osoby znajdujące się za ścianą mówią bardzo cicho lub wręcz szepczą.

Jak używa się podsłuchów sejsmicznych?

Używanie podsłuchów sejsmicznych jest bardzo proste, gdyż wystarczy je odpowiednio ustawić i mieć dostęp do ściany, za którą znajdują się podsłuchiwane osoby. Następnie trzeba przyłożyć głowicę do ściany i można już rozpocząć odsłuch. Zazwyczaj urządzenia mają możliwość podłączenia do nich słuchawek, co znacząco ułatwia pracę operacyjną. Niektóre z urządzeń mają też różne membrany do głowic, które trzeba dopasować w zależności od tego, z czego wykonana jest ściana.

Rekomendowane artykuły