Kamienie naturalne w architekturze

Naturalne kamienie i kruszywa dekoracyjne, robią coraz większą furorę jako materiał użytkowy i dekoracyjny. Kamień naturalny to znakomity budulec. Jest bardzo trwały, oryginalny, dobrze prezentuje się w sąsiedztwie zieleni, a także nie wymaga specjalnych środków pielęgnacyjnych.

Zastosowanie kostki brukowej

Jeżeli chodzi o kolory i rozmiary, to jest tak bardzo zróżnicowany, że każdy kto jest zdecydowany na zastosowanie kamienia na swojej posesji na pewno znajdzie taki, jaki najbardziej będzie pasował do otoczenia domu. Najczęściej, na chodniki, podjazdy czy zatoczki stosowana jest kostka brukowa. Jest to materiał bardzo twardy, elegancko się prezentuje i może znieść nawet znaczne obciążenia. Kostka brukowa charakteryzuje się różnorodnością barw, a także geometrycznymi kształtami. Kompozycje ułożone z dwóch różnych odcieni lub kolorów, nadadzą szczególny klimat otoczeniu posesji. Kostkę w najlepszej jakości znajdziesz tu – Garden Partner.

Łupek – znakomite pokrycie dachowe

Równie ciekawym i bardzo trwałym materiałem budowlanym jest łupek dachowy.
Ten budulec, wydobywany z naturalnych złóż, Charakteryzuje się ciekawą właściwością obróbki, a mianowicie można bez specjalnych trudności, ręcznie, blok łupkowy rozdzielać na dowolnie cienkie plastry, które znakomicie nadadzą się na dachówki, wykończenie tarasu czy inne szczegóły architektoniczne oraz elementy małej architektury. Warto podkreślić, że koszty pielęgnacji ułożonego łupka są zerowe, ze względu na gładką fakturę kamienia. Łupek zasadniczo występuje w jednym kolorze, ale posiada kilka odcieni, które odpowiednio dobrane, nadadzą pokryciu dachowemu szlachetności i elegancji.

Rekomendowane artykuły