Unikatowy dach – łupek naturalny

jackmac34 / Pixabay

Łupek dachowy jest skałą naturalną osadową. Po wydobyciu, dzieli się go na mniejsze kawałki o grubości około 5 milimetrów. Nie podlega żadnej obróbce. Kolory, w jakich występuje to: grafit, czerń, zieleń, brąz oraz purpura. Zazwyczaj układany jest na budynkach już istniejących, zazwyczaj zabytkowych. Decydują się na niego także inwestorzy, którym zależy na oryginalnym wyglądzie nieruchomości. Cena łupka dachowego (także robocizna dekarza) jest znacznie wyższa od cen pozostałych materiałów wykorzystywanych do krycia dachu. Łupek dachowy wymaga solidnej konstrukcji dachu i deskowania ze względu na ciężar i małe elementy.


Jakie właściwości mają łupki dachowe?

Przede wszystkim są uniwersalne. Kamieniami można pokryć dach o najbardziej skomplikowanym i wymyślnym kształcie. Odporność na ogień to jego kolejna zaleta. Łupki są trwałymi kamieniami, wytrzymają nawet setki lat niemal w idealnym stanie. Materiał ten nie wymaga jakiejkolwiek konserwacji. Pokrycie dachu łupkiem jest nie lada wyzwaniem. Najlepiej zgłosić się do profesjonalistów – http://lupekdachowy.com/. Praca jest czasochłonna i wymaga sporego doświadczenia u dekarza. Dach o powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych układany jest nawet miesiąc przez profesjonalną firmę dekarską. Kamień ten jest bardzo ciężki, co znacznie utrudnia układania go na dachu.

Na czym polega fenomen łupka dachowego…

Łupek dachowy jest kamieniem naturalnym. W związku z tym, jest to materiał zdrowy i nieszkodliwy dla środowiska naturalnego. Łupek naturalny poza pokryciem dachów jest wykorzystywany także w elewacji budynków.