Hurtowa sprzedaż złota i wyrobów artystycznych

Biżuteria ze szlachetnych kruszców to artystyczny wyrób ozdobny rzadziej użytkowy. Po taką biżuterię chętnie sięgają i kobiety i mężczyźni. Złotą i srebrną biżuterię często ofiaruje się jako prezent, lub kupuje okazyjnie jako inwestycję.

Gdzie kupić złotą biżuterię

Biżuterię w postaci wyrobów artystycznych czyli łańcuszków, pierścionków czy broszek zazwyczaj kupuje się w sklepie jubilerskim. Można również zamówić indywidualny przedmiot, zaprojektowany przez siebie lub skorzystać z katalogu wzorów pracowni złotniczej, która podejmie się wykonania zlecenia.

Hurtownie złota

Sklepy jubilerskie, w biżuterię zaopatrują się u indywidualnych dostawców w kraju i za granicą, lub korzystają z wielu hurtowni złota. Sprzedaż hurtowa złota jest o tyle lepsza, że zawsze istnieje możliwość negocjacji ceny, terminu dostaw a także terminu płatności za zakup. Oprócz tego klient jest świadomy zakupu i w razie reklamacji lub jakichkolwiek wad towaru, może go bez problemu zwrócić, lub zostawić bez konieczności zakupu. Stali klienci mogą liczyć na rabat lub promocyjne ceny. Dobrą ofertę znajdziesz na Szuchman Gold.
Wyroby artystyczne, oferowane przez hurtownie sprzedawane są w kompletach lub jako pojedyncze sztuki z możliwością skompletowania na życzenie klienta. Ta takich sytuacjach, cena kompletu jest zazwyczaj niższa niż przy kupowaniu pojedynczych sztuk.

Inwestowanie w złoto

Swoistymi hurtowniami są również Mennica Państwowa i Bank PKO, w których jest możliwość zakupienia złota w postaci sztabek i monet. Tu jednak cena jest ustalana na podstawie badań rynkowych, ale ponieważ z powodu różnych zawirowań gospodarczych zmienia się, można, obserwując notowania giełdowe, zorientować się kiedy jest najlepszy moment na dokonanie inwestycji.

Rekomendowane artykuły