Jak dobrze prezentować się w grupie?

słoneczko

Wielu z nas pracuje w zespołach, których zadaniem jest opracowywanie projektów. W każdej z nich znajduje się lider, którego zadaniem jest zarządzaniem resztą osób oraz odpowiadanie za grupę przed kierownictwem. Niestety mało kto, chce pełnić takową funkcję, ponieważ wiąże się ona z koniecznością przemawiania. Tak, ta dość prozaiczna czynność, wielu z nas sprawia ogromne problemy, dlatego warto nad nią popracować.

Wszystko to, co napisaliśmy wcześniej, można streścić jednym krótkim pytaniem, jak dobrze się prezentować? Odpowiedź na nie jest trudna, ale wymaga poruszenia kilku istotnych zagadnień. Pierwszym z nich, jest uzmysłowienie tego, co nas krępuje. Nie lubimy własnego głosu, wyglądu albo zachowania? Wszystko to można w pewien sposób skorygować. Zacznijmy od faktu, jak brzmimy — słyszymy siebie całkowicie inaczej niż otoczenie, dlatego nie ma powodów do tego, aby się tym przejmować. Kolejnym elementem jest wygląd, niektóre niedoskonałości można zakryć makijażem oraz dobrze dobranymi ubraniami, więc tutaj również problem znika.

Reasumując, kiedy dobrze się zastanowimy, może okazać się, że nasz lęk przed publiczną prezentacją związany jest, z tym że nie do końca rozumiemy, jak powinno się to robić.

Rekomendowane artykuły